ויזה לארה"ב, גרין קארד, רישיון עבודה ומה שבניהם...

ויזה לארה"ב, גרין קארד, רישיון עבודה ומה שבניהם…

16 06 2009

ארצות הברית, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, עדיין קורצת לצעיר הישראלי, ומאפשרת לו עבודה בחו"ל, בשילוב עם טיול מחנאי ובילוי למשך שבועות, חודשים, או אף מספר שנים. אלה מבינינו המעוניינים לנסות את מזלם בארה"ב, כדאי שיכירו את החוקים שעל פיהם מותר לתייר לעבוד באמריקה. איך משיגים ויזה לארה"ב? מהו גרין קארד?

במאמר הזה נדבר על רישיון עבודה לארה"ב, על גרין קארד לארה"ב, ועל ויזות שונות, ונענה על שאלות נפוצות כמו – האם כל מי שעובד בארה"ב מקבל רשיון עבודה? האם רשיון עבודה הוא חובה למי שרוצה לעבוד בארה"ב? איך מקבלים גרין קארד? מהי הגרלת הגרין קארד השנתית? מה ההבדל בין הסיכוי לקבל ויזת עבודה בארה"ב למי שיש לו כבר עבודה מהארץ, לבין קבלת ויזת עבודה למי שמקווה למצוא את עבודתו לאחר שיגיע לשם? ועוד..

עבודה לתיירים מצריכה אשרת עבודה בארה"ב

תושבי הארץ אינם זכאים לעבוד בארה"ב אם אין בידם ויזת עבודה תקפה. ישנם סוגים רבים של ויזות לארה"ב, ביניהן ויזות לביקור קצר ולתיירים (שהן לרוב מוגבלות בזמן וכן הן תקפות לעד עשר שנים), ויזות לסטודנטים, ויזות סוחרים ומשקיעים, ועוד.

במשפחת ויזות העבודה, ישנם סוגים שונים של ויזות, למשל ויזות המהוות אישור עבודה קבוע לאקדמאים שמבקשים לעבור לארה"ב לעבודה לטווח ארוך, ויזות לחקלאים, לאחיות, ויזות להכשרת עובדים או לעובדים זמניים, ועוד.

כיצד משיגים ויזת עבודה זמנית לארה"ב?

כיום נאמר שזה לא פשוט להשיג ויזת עבודה לארה"ב. את הטפסים יש להגיש לשגרירות ארצות הברית בארץ (הממוקמת בירושלים ובתל אביב), לאחר מכן תזומנו לראיון בשגרירות, בו תישאלו בנוגע לסיבה לרצונכם לעבוד בארה"ב, הרקע שלכם וכו'. כמובן שהראיון ייערך באנגלית.

כיום ישנן חברות רבות שמציעות שירות מילוי הטפסים והגשת בקשה לויזת עבודה בארה"ב עבור כל אחד.

מה יגדיל את הסיכוי לקבלת ויזת עבודה לארה"ב?

אם יש לכם עבודה שמצאתם כבר כאן, ושעליה יכול המעסיק להעיד בארה"ב, או אם יש לך נסיון וידע במקצוע תעסוקתי שהוא מבוקש בארה"ב, או אם אתה עובד בחברה בארץ ומטעם עבודתך עליך לעבור לארה"ב לתקופה מסויימת, תוכל לקבל ויזת עבודה בארה"ב ללא קושי.

מהו גרין קארד?

גרין קארד הינו סטטוס תושב קבע, לתושבים הזרים המתגוררים בארה"ב. מהגר אשר משיג גרין קארד, הופך לתושב חוקי קבוע של ארה"ב.

מי שמחזיק בגרין קארד רשאי להתגורר ולעבוד בארה"ב, והוא זכאי לתנאים ולהטבות אשר מהן נהנים תושבי הקבע של ארה"ב.

עם זאת, מי שמחזיק גרין קארד מתחייב לשמור על סטטוס התושב התמידי שלו, זאת על ידי המנעות מביצוע מעשים פליליים, נשיאת תעודת הגרין קארד איתך בכל עת, ועוד.

הגרלת גרין קארד

בכל שנה עורך שירות ההגירה של ארה"ב הגרלה למתן כרטיסי גרין קארד לכ – 50,000 משתתפים.

מכיוון שסטטיסטית למדו כי רק כחצי מהזוכים בגרין קארד אכן מממשים את זכותם להגר לארה"ב, מונפקים 100,000 הודעות זכיה בכל שנה.

בכל שנה משתתפים בהגרלת הגרין קארד מעל 10 מליון אנשים, כך שסיכויי הזכיה של כל מועמד עומדים על כחצי אחוז.

איך משיגים גרין קארד לארה"ב?

את טופס ההשתתפות בהגרלת הגרין קארד ניתן להגיש באתר האינטרנט של שירותי ההגירה בארה"ב.

טופס ההרשמה להגרלה הינו ממוחשב, וניתן להירשם במשך חודשיים בכל שנה קלנדרית.

לאחר סיום ההרשמה, תקבלו הודעה בכתובת הדואר האלקטרוני שלכם על קליטת ההרשמה להגרלת הגרין קארד, ואם תזכו – תקבלו הודעה על כך בדואר.

לאחר הזכיה, יש לעבור הליך רשמי בשגרירות ארה"ב ולהגר בתוך שישה חודשים מיום קבלת הגרין קארד.

למידע נוסף על ויזה לארה"ב ואשרות שייה בחו"ל בקרו בקישורים הבאים:

פעולות

מידע על הקטעהשאר תגובה

עליך להיות מחובר על מנת לפרסם תגובה