עבודה בחו"ל - גיוס עובדים (השמה) לעבודות בחו"ל

עבודה בחו"ל – גיוס עובדים (השמה) לעבודות בחו"ל

24 06 2009

רבים מבין הצעירים המשתחררים מהצבא או לפני שמתחילים את "החיים האמיתיים" – לפני שמתחילים ללמוד או לפני שמתחילים לחפש עבודה לטווח ארוך – נהנים לתכנן ולצאת לטיול ארוך בחו"ל. מה דעתך לשלב עבודה בחו"ל עם טיול? מה אתם יודעים על אפשרויות עבודה בחו"ל?

הרבה פעמים, הטיול מחייב גם עבודה בחו"ל, או שעבודה בחו"ל היא פשוט חלק מהחווייה. גם סטודנטים, שבוחרים ללמוד בחו"ל, מחוייבים עקב הנסיבות למצוא עבודה בחו"ל.

במאמר הזה נדבר על עבודה בחו"ל – באילו מדינות בחו"ל קל ומקובל יותר עבור ישראלים למצוא עבודה? אילו עבודות עומדות בפני ישראלים המחפשים עבודה בחו"ל? ומה צריך לעשות כדי להשיג עבודה בחו"ל?

עבודות מקובלות בחו"ל

ישנן עבודות רבות ושונות בחו"ל, שבעיקר תיירים וטיילים עובדים בהן.

בין השאר מקובלות עבודות פיסיות, כמו עבודות גננות או הובלות, עבודות כמוכרים בחנויות, או עבודות בעגלות – כלומר, עבודות בקניונים כמוכרים ב"חנויות ניידות", מעין דוכנים, במעברי הקניון.

באוסטרליה עובדים טיילים רבים בחוות חקלאיות פרטיות רחבות ידיים, בעבודות חקלאות ושליחויות למיניהן.

באילו מדינות מקובל למצוא עבודות?

ישראלים נוטים לחפש עבודות לזמן טיול בעיקר בארצות דוברות אנגלית (ארצות אירופה, קנדה, אוסטרליה, ארה"ב), ביפן (חווייה אוריינטאלית יוצאת דופן, שבה העבודה לטיילים בעלי מראה אקזוטי הינה שוק פורח שמכיל הרבה אפשרויות תעסוקה ומגורים),

איך משיגים עבודה בחו"ל?

היום, כאשר האינטרנט הופך את העולם לכפר גלובאלי, כבר אין צורך לבחור מדינה לתייר אליה, להגיע אליה ולקוות למצוא עבודה. האינטרנט מציע מגוון רחב של תעסוקות במדינות השונות.

חשוב לקחת בחשבון, כי מציאת עבודה בטרם עוזבים את הארץ, תקל על תהליך היציאה את הארץ וכן על תהליך הקליטה במדינה החדשה – על פי החוק, במרבית המדינות כדאי להשיג אשרת עבודה כדי לבלות מספר חודשים בעבודה בהן.

אם מצאתם מעסיק שמוכן להעיד עבור השגרירות כי אכן אתם מגיעים למדינה כדי לעבוד עבורו, וכי אתם עובדים ייחודיים אשר קשה להסתפק בעובד מקומי כדי שיחליף אתכם.

בארץ, יש מספר רב של אתרים שמרכזים אפשרויות עבודה בחו"ל.

בשל האיכות הישראלית, שהיא כל כך חוצת גבולות, דווקא מעסיקים ישראליים שפתחו עסקים בחו"ל, במקומות שונים, מחפשים באינטרנט עובדים ישראליים שיעבדו אצלם, ויוכלו לטייל ולחוות את המדינה הזרה אליה הם מגיעים, תוך כדי העבודה.

מה צריך כדי לעבוד בחו"ל?

חשוב לבדוק מה דורש החוק במדינה שאליה אתם מעוניינים לעבוד. למשל, בארה"ב מחייב החוק השגת אשרת עבודה (ויזה לעובדים), כדי שתוכלו לעבוד למשך מספר חודשים באופן חוקי.

כדי להשיג ויזה לעבודה בארה"ב, נאמר כי מכתב מבעל עסק שיעסיק אותכם ומוכן להעיד על כך, יסייע משמעותית בקבלת אשרת עבודה.

כדאי לבדוק לא רק מה מתבקש אלא גם מה מקובל ואילו חוקים נאכפים בפועל.

בבדיקה כזאת אתם עשויים לגלות עוד מספר נתונים בנוגע למסמכים שכדאי לכם להביא איתכם, על מנת למצוא עבודה בקלות או להשתלב במדינה החדשה בהנאה.

טיפ אחרון למחפשים עבודה בחו"ל

שמענו המלצות ממביני דבר להצטייד ברשיון בינלאומי. על זאת אמרו לנו לעמוד על ההבדל בין driving license לבין driving permit.

תעדיפו driving license. במדינות רבות ועבור עבודות רבות רשיון נהיגה בין לאומי פותח דלתות לאפשרויות אשר אינן עומדות בפני מי שאין בידיו רשיון כזה – לדוגמה, בארה"ב יש הרבה שנהנים לשכור אוטו-גלידה, ולעבוד בנסיעה בממכר גלידות תוך נסיעה.

העבודה מאפשרת גמישות בשעות, נסיעה למקומות שונים, עבודה בלי בוס על הראש, ועוד.

גם באוסטרליה יש יתרון רב לבעלי רשיון נהיגה בין לאומי, מכיוון שכל מי שישיג עבודה מחוץ לערים ימצא את עצמו רחוק מאוד ממכולת או מהבית הקרוב, ולעיתים עוזר שאפשר לנסוע להשיג משהו, לנסוע בתוך החווה עצמה (שלרוב משתרעת על פני עשרות או מאות דונמים), ועוד.

למידע נוסף, השמה איכותית ומציאת עבודה צחוץ לישראל ליחצו: עבודה בחו"ל

פעולות

מידע על הקטעהשאר תגובה

עליך להיות מחובר על מנת לפרסם תגובה