השמת בכירים לעבודה - רק באמצעות חברות השמה מקצועיות!

השמת בכירים לעבודה – רק באמצעות חברות השמה מקצועיות!

9 08 2009

כמה מילים וכמה כללי אצבע על השמת בכירים באמצעות חברות מקצועיות במשק הישראלי. מדוע כדאי ומשתלם למצוא עבודה בתפקידים בכירים באמצעות חברות השמה, שזאת התמחותם היחידה?

השוק החופשי מאופיין בין היתר, בתנועה מתמדת של כוח אדם מתפקיד אחד לאחר באותה חברה מעסיקה, בחברה אחרת, אל ומעבודה כעצמאי, "פרילנסר" וכו'.

נראה שתכונה זו של השוק החופשי מתבססת והולכת שכן כיום מקובל הרבה יותר לעשות שינויים שכאלה במהלך קריירה מקצועית בעוד שבעבר הנטייה הייתה לדבוק במשרה, להתקדם בתפקידים בתוך הארגון (ולא ל"פזול" כל הזמן גם החוצה) ובטח שלא לשנות את תחום העיסוק כולו מספר פעמים בחיים (כפי שקורה תדירות כיום).

בגלל מאפיינים אלה של שוק העבודה גבר הצורך והחשיבות של ביצוע השמה יעילה ונכונה של כח אדם ראוי לתפקידים מתאימים כולל, כמובן, השמת בכירים.

מעסיקים רבים משתמשים בשירותי חברת השמה כדי לייעל את תהליך מציאת העובד המתאים.

לחברות השמה כלים וניסיון המאפשרים להן לתעל מועמדים מתאימים ולהציגם בפני המעסיק כך שיוכל לברור מתוכם את המתאים לו ביותר.

מועמדים כאלה יכול שיגיעו ביין אם מתוך מאגרים של מבקשי עבודה וביין אם באמצעות פרסום המשרה בפורומים מתאימים.

יש מעסיקים הסבורים כי כאשר מדובר באיוש משרה בכירה עדיף כי הטיפול כולו יעשה באופן עצמאי, ללא סיוע של חברת השמה.

במיוחד אם לארגון מחלקת כח אדם שניתן להפעיל לצורך העניין.

גישה כזו היא שגויה, דווקא כשמדובר בהשמת בכירים חשוב בדרך שתבטיח כי בסוף של התהליך ימצא אדם מתאים וראוי לתפקיד, במאמר זה נסקור את היתרונות שיש לחברת השמה בעת השמת בכירים.

כמה כללים על חברות השמה

חברות השמה מתמחות באיתור כוח אדם מצד אחד, יצירת מאגר של "מבקשי עבודה" (יתכן כי רבים מהם מועסקים אך ישמחו להחליף את מקום עבודתם אם תמצא להם משרה קוסמת יותר), ומנגד לקיים מאגר של משרות פנויות ולהפנות מועמדים מתאימים למשרות מתאימות.

מובן שחברות ההשמה רק מפנות מועמדים שהן תופסות כמתאימים לצרכי ראיון / הליכי ניפוי וברירה אצל המעסיקים הפוטנציאליים והמעסיקים הם אלה שיחליטו בסופו של דבר את מי להעסיק, אם בכלל, מתוך כל מי שהופנה על ידי חברת השמה ו/או מתוך מועמדים שהגיעו ממקורות אחרים (כאלה שפנו ישירות לחברה, מועמדים מתוך החברה ועוד).

מכיוון שחברת השמה זוכה לתמורה עבור מאמציה רק אם מועסק בסופו של דבר מועמד שהיא הפנתה מקדישות חברות אלה מרץ רב בייעול תהליכי המיון.

לחברות ההשמה שיטות שונות לבחינת ההתאמה של מועמד למשרה.

מבין כלל הכלים העומדים לרשותה תפעיל חברת ההשמה את אלה הרלוונטיים ביותר לסוג המשרה המסוים.

רק הפעלה ממוקדת כזו של האמצעים העומדים לרשותה תוכל לאפשר לחברת ההשמה להיות רווחית, למשל יתכן ואין רע באבחון פסיכולוגי לכל מועמד לכל משרה אך, מבחינת עלות ומבחינת שיתוף הפעולה שניתן להשיג מצד מבקשי העבודה, לא מעשי לנסות לעשות זאת.

השמת בכירים לעבודה מתאימה

כאשר מדובר במשרה בכירה יופעלו על ידי חברת ההשמה אמצעים הכרוכים בעלות ומחייבים שיתוף פעולה מצד המועמד (הגעה לאבחונים, המצאת נתונים מבוקשים ועוד).

כאשר מדובר בהשמה למשרה בכירה לחברת ההשמה כדאי להשקיע במיון ראשוני מקיף.

רק כך תוכל חברת ההשמה להפנות מועמדים ראויים באמת ולא להצטייר כמבזבזת את זמנם של המעסיקים.

אם מעסיקים יתרשמו באופן כללי כי המועמדים המגיעים אליהם מטעם חברת ההשמה הם בעלי איכויות מתאימות ירגישו נכונים יותר לקבל בסופו של דבר אחד מהם.

כמעט כל חברת השמה עוסקת גם בהשמת בכירים, מובן שמשרה "בכירה" היא עניין יחסי.

קיימות חברות השמה המתמחות בהשמת בכירים.

אם המשרה שעל הפרק נחשבת אכן בכירה ממש, כדאי להפנות את הטיפול בה לחברת השמה כזו או לפחות לחברת השמה בעלת מחלקה מבוססת להשמת בכירים.

מעבר לאמצעי המיון המתאימים לכוח אדם איכותי העומדים לרשות חברת השמה שכזו ניתן לצפות גם כי במאגר כוח האדם שלה ימצאו מועמדים מתאימים וכי תדע גם לפנות מיוזמתה ולפרסם את המשרה בין מועמדים פוטנציאלים וכך להבטיח מציאת אדם ראוי ומתאים למשרה.

רבים מבן המוצאים משרות בכירות כיום בארץ עושים זאת דרך חברות השמה לבכירים.

פעולות

מידע על הקטעהשאר תגובה

עליך להיות מחובר על מנת לפרסם תגובה